KUP ONLINE

Aktualności

Zwycięstwo w Przeprawowych Mistrzostwach ATV 2012

Listopad 2012 – przywitała nas piękna jesienna aura – opowiada Oskar Pieprzak. – Ponieważ ostatnią eliminację wygrałem to założenie na finałową rundę było bardzo konkretne: jechać równo, dobrym tempem, bez awarii, cały czas poprawnie analizując i czytając teren.
Trasa była w całości nawigowana od jednego do drugiego waypointu, czyli miejsca w terenie, gdzie należało dojechać i podbić pieczątkę zaliczającą dany checkpoint. Start odbył się wieczorem o godzinie 20 i był równoległy dla wszystkich zawodników. Na przejechanie trasy organizatorzy ustalili limit czasu 19 godzin. Trasa była bardzo czasochłonna z uwagi na nawigowanie, a wielu miejscach bardzo trudna do przejechania. Hektary terenu do przejechania, a mgła i minusowa temperatura powodowały, że chwila nieuwagi mogła zakończyć rajd.
Jechałem mocno, ale bez błędów. Na trasie miałem jedną poważną wywrotkę, podczas której straciłem dużo paliwa – na szczęście bez większych start i mogłem kontynuować jazdę. Przejechanie trasy zajęło mi 12 godziny i 50 minut. Jazda non stop z małą przerwą na tankowanie i tak zdobywanie 80 checkpoint?ów. O godzinie 8.50 dojechaliśmy na metę i wiele wyglądało na to, że mamy zaliczone wszystkie checkpointy. Kolejny rider przyjechał po nas 16 minut, co pokazuje jak wyrównany jest poziom w czołówce.
Po przeliczeniu wszystkich wyników, ogłoszono, że z kompletem pieczątek i najlepszym czasem wraz z moim partnerem Piotrkiem, zajęliśmy pierwsze miejsce w tej bieszczadzkiej rundzie. Finalnie w całym cyklu 2012 Przeprawowych Mistrzostw ATV zająłem pierwsze miejsce.
Dziękuję sponsorom oraz firmie PSBike za doskonały i niezawodny serwis na wszystkich imprezach. To był udany sezon. Plan na sezon następny, to udział w Pucharze Polski Polskiego Związku Motorowego oraz w Przeprawowych Mistrzostwach ATV. Nowym wyzwaniem będzie natomiast udział w imprezie poza granicami Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top