KUP ONLINE

Aktualności

Oskar Pieprzak wraca na Mistrzostwa Polski 2017

Po roku przerwy poświęconym na odpoczynek Oskar Pieprzak i Piotr Kurek, zwycięzcy pierwszych Mistrzostw Polski ATV PZM wracają na start. Już w dniach 21-23 kwietnia 2017 wezmą udział w pierwszej rundzie tegorocznej edycji Mistrzostw w Stężnicy (Bieszczady). Obaj riderzy, których quady bynajmniej nie spoczywały przez ubiegły rok w garażach, jadą w tym roku znów po główne trofeum.

– Rok przerwy był spowodowany głównie osiągnięciem celu założonego w 2015 roku, czyli najwyższego podium Mistrzostw Polski – tłumaczy pauzę Oskar Pieprzak. – Potrzebowałem przerwy i czasu dla rodziny tak ja, jak i mój partner Piotr Kurek, który oczekiwał na narodziny syna w połowie sezonu 2016. Tak więc rodzina wygrała. Ale kocham jazdę na quadach, daje mi ona dużo frajdy, więc póki mam siłę, odwagę i czas, chcę zbierać kolejne doświadczenia, pokonywać kolejne wyzwania i rywalizować z najlepszymi w tym kraju, bo tylko wtedy jest progres – mówi mistrz sprzed dwóch lat.
Oskar Pieprzak odpuścił sezon startowy 2016, ale przerwa dotyczyła tylko rywalizacji. Przeprowadził w tym czasie wiele szkoleń, a tym samym bardzo dokładanie trenował przy okazji ucząc innych. – Quad nie stał w garażu, cały czas był uruchamiany i wystawiany na przygodę. Było mniej treningów, ale i tak zrobiłem bardzo dużo kilometrów – przekonuje.

– Mój trening to 2-3 godziny intensywnej jazdy, gdzie quad nie znajduje się w poziomie, lecz cały czas pokonuje mocny teren – trawersy, zjazdy i podjazdy. Oskar trenował nocą i w dzień, ponieważ teren widziany z perspektywy kierującego quadem o kazdej porze inaczej wygląda. W sezon 2017 wchodzi nie tylko z nowymi siłami i motywacją, ale i z nowym sprzętem. Jest to nowa Yamaha Grizzly 450 przygotowana specjalnie pod Mistrzostwa Polski 2017. – Wszyscy szykują się do najtrudniejszego rajdu w Polsce, więc i ja jestem mocno przygotowany sprzętowo, kondycyjnie i psychicznie – zapewnia szykując się na nowe wyzwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top