KUP ONLINE

Aktualności

Oskar Pieprzak i Piotr Kurek wygrywają I rundę Mistrzostw Polski

W świetnym stylu po roku przerwy do rywalizacji w przeprawowych rajdach na quadach wrócił Oskar Pieprzak I Piotr Kurek z ATV Akademii. Nie mieli sobie równych w pierwszej górskiej eliminacji pierwszych w historii oficjalnych Mistrzostw Polski, która w miniony weekend odbyła się w bieszczadzkiej miejscowości Stężnica koło Baligrodu.

– Względy rodzinne zadecydowały, że zrobiłem sobie dłuższą przerwę. Treningi, wyjazdy na zawody mocno zajmowały czas. Stąd podjąłem decyzję, że rezygnuje z udziału kolejny raz w Pucharze Polski i poczekam na Mistrzostwa. Bywałem tylko na mniej prestiżowych zawodach aby utrzymać poziom i być w formie non stop. Dobrze mi to zrobiło – wyjaśnia Pieprzak, który w dorobku ma już Puchar Polski zdobyty w 2013 roku.

Na starcie pierwszej eliminacji Mistrzostw Polski stanęło 100 załóg z całego kraju, w tym cała czołówka. – To był zdecydowanie jeden z najtrudniejszych rajdów quadowych w Polsce. Trasa rozłożona była na obszarze ponad 1000 hektarów. Bardzo urozmaicony i trudny teren. Wiele bardzo technicznych fragmentów, długich potoków i niekończących sie wąwozów. Jazda non stop całą noc i połowę dnia, start o 21.06, a koniec kolejnego dnia o godzinie 15.06. To był offraod na najwyższym poziomie ? podkreśla nowotarżanin, który rajd ukończył z czasem 17 godzin i 56 minut (limit wynosił 18 godzin).

Druga eliminacja rozegrana zostanie w miejscowości Golub -Dobrzyń w województwie kujawsko-pomorskim, a trzecia, ostatnia na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim w województwie zachodniopomorskim. Tam też rozstrzygnie się sprawa Mistrzostwa Polski.

– Zwycięstwo w pierwszej eliminacji, dało mi dobrą pozycję przed kolejnymi startami. Łatwo na pewno nie będzie. Widać, że ta dyscyplina zyskuje na popularności. Konkurencja jest coraz większa. Pojawiło się kilka nowych, ciekawych zawodników, a są też tacy, którzy wrócili do rywalizacji po latach przerwy. Mistrzostwa Polski to już nie przelewki ? podkreśla Pieprzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top